Anasayfa » Edebiyat Kitapları » Franz Kafka Dönüşüm PDF Oku

Franz Kafka Dönüşüm PDF Oku

Franz Kafka Dönüşüm PDF Oku

Franz Kafka – Dönüşüm PDF Oku |Gregor samsa bir sabah uyandığında kendini böceğe dönüşmüş şekilde bulur. Bunun gerçek olamayacağını düşünerek yataktan kalkan Gregor Samsa gördüğü şeyin gerçekliğine inanır. Gregor artık dev bir böcektir. Her sabah aynı saatte işe gitmek için uyanan Gregor, bu sabah 2 saat geciktiğini fark ederek hemen kalkmaya çalışır ve kalkmasına yardımcı olan ayaklarının yerinde artık küçücük böcek bacakları var. Annesi ise o sırada Gregorun uyanamadığını düşünerek kapısını tıklatır. Bu şekilde kimseye görünmek istemediği için odasının kapısını kilitleyen Gregor olayın şokunu atlatmaya çalışır.

Bu yüzden annesi daha fazla ısrar etmesin diye kalktığını ve hazırlanacağını söyler. Fakat bunu söylerken ses tonu garip bir şekilde çıkmaktadır. Bu durumda annesi, Gregor Samsa’nın hasta olduğunu düşündürür. Zorlanarakta olsa yataktan kalkmayı başaran Gregor, yeni vücuduna alışmaya çalışır fakat bu o kadar da kolay olmayacaktır. Akşam saatlerinde 8 gibi Gregorun patronu eve gelir ve bir hayli kızgın bir şekildedir. Kapının ardından bazı sorular sorar fakat Gregor bu soruları yanıtsız bırakır çünkü artık konuşma yetisinide kaybetmiştir. Sesi tıpkı bir hayvanın sesi gibi. Patronu ise bu durum karşısında merak ederek odanın kapısını açmaya çalışır ve sonunda zorlanarak açar. Gregoru böcek haliyle gören patronu neye uğradığını şaşırır ve korkuyla kaçarak evi terkeder. Annesi ise korkudan bayılmıştır ve bunu gören babası elinde bir sopayla darbeler vurarak Gregor Samsa’yı odasına geri girmesi için zorlar.

Franz Kafka Dönüşüm Pdf Ücretsiz Oku |Evde sadece kız kardeşi Gregor ile ilgilenir ve ona farklı türde yemekler getirir. Gregor’un damak tadı zamanla değişmiş olacak ki artık tek sevdiği yiyecek türü beklemiş, kokmuş yiyeceklerdir. Evde kimse Gregoru görmeye cesaret edemiyor. Babası sürekli olarak dövdüğü için Gregor bu durumdan dolayı zayıf düşmüştür. Ağır darbelere maruz kaldığı için yemek yiyemeyecek kadar kötü duruma gelmiştir. Ve sonunda tüm aile bu durum hakkında bir toplantı yapmaya karar verir. Ve alınan karar Gregor’un evden gitmesi yönündedir.

Frans Kafka Dönüşüm PDF Oku

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*